0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
Elektrický ohrievač do potrubia EKS 1000x500

Viac pohľadov

Elektrický ohrievač do potrubia EKS 1000x500

Dostupnosť: 3 - 5 týždňov
Cena od: 534,00 €

* Povinné pole

Cena od: 534,00 €

Elektrický ohrievač EKS - bez regulácie teploty

Elektrické potrubné ohrievače sú určené k ohrevu čistého vzduchu vo vzduchotechnických systémoch. Plášť ohrievača (trieda ochrany ohrievačov EKA: IP 44, s výnimkou EKS typu NV s triedou ochrany IP 30) je vyrobená z pozinkovanej ocele, ktorá odoláva vysokým teplotám.  Pripojenie ohrievača na potrubie je opatrené gumovým tesnením. Vykurovacia špirála je vyrobená z nerezovej ocele AISI 304. V ohrievači sú nainštalované dva ochranné termostaty (alebo viac, v závislosti od výkonu ohrievača) a skrutkové svorky pre jednoduché pripojenie.

Ohrievače môžu byť inštalované horizontálne s elektroskrinkou smerom hore alebo zboku  a vertikálne (iba ak je smer prúdenia vzduchu nahor). Rýchlosť vzduchu v potrubí ohrievača musí byť minimálne 1,5 m/s.

TEPELNÁ OCHRANA

V elektrických ohrievačoch do potrubia EKS sú inštalované dva termostaty na ochranu pred prehriatím (alebo viac, v závislosti od výkonu ohrievača). Prvý má automatický reset, ktorý vypne ohrev, keď teplota dosiahne 50°C a zapne ohrev, keď teplota klesne pod 50°C. Druhý má manuálny reset, ktorý vypne ohrev, keď teplota dosiahne 100°C. Ohrev obnovíte stlačením tlačidla na opláštení (viď príklady montáže), keď teplota klesne pod 100°C.

 

MODIFIKÁCIA ELEKTRICKÉHO OHRIEVAČA

NV– regulácia teploty pomocou potenciometra na  plášti ohrievača

NI – regulácia teploty pomocou externého ovládača (TR5K)
NIS – regulácia teploty nadradeným systémom 0 - 10 V
PS 
– spínač diferenčného tlaku

PTC – snímač na meranie minimálnej rýchlosti vzduchu

PTC/PS – snímač na meranie minimálnej rýchlosti vzduchu a spínač diferenčného tlaku                                                                                                                                          

2NTC – možnosť pripojenia 2 snímačov na meranie teploty vzduchu

PTC/2NTC – snímač na meranie min. rýchlosti vzduchu a možnosť pripojenia 2 snímačov na meranie teploty vzduchu

PREVÁDZKA ELEKTRICKÉHO OHRIEVAČA EKS

V závislosti od prevádzkového režimu môžu byť ohrievače EKS bez integrovaného ovládania riadené externými regulátormi (EKR 6.1, EKR15.1, 15.1P, EKR30, EKR30P), s jedným alebo dvoma snímačmi teploty (objednávané samostatne).

Dôležité upozornenie:

Inštalácia hlavného pripojenia ohrievača môže byť vykonaná len kvalifikovaným elektrikárom. Napájací kábel musí byť navrhnutý v závislosti od výkonu ohrievača. Pri inštalácii ohrievača musia byť striktne dodržané normy a predpisy platné vo Vašej krajine. V rámci inštalácie musí byť zakomponovaný elektricky izolovaný automatický istič (nie je v dodávke). Automatický istič musí byť navrhnutý podľa výkonu a nominálneho prúdu (viď štítok elektrického ohrievača) ohrievača a musí mať charakteristiku B. Pripojte ohrievač k elektrickej sieti a skontrolujte napätie, frekvenciu, výkon a prúd, či sú v súlade s údajmi uvedenými na typovom štítku. Ohrievač musí byť uzemnený.

Ďalšie informácie

Typ0
View File EKS_katalogovy_list.pdf Veľkosť (756.62 KB)
View File EKS_navod.pdf Veľkosť (2.16 MB)
View File EKS_regulacia.pdf Veľkosť (142.59 KB)
View File EKA_EKS_prehlasenie_o_zhode.pdf Veľkosť (234.33 KB)

Súvisiace produkty